بلاگ بلومیک

زیباترین کاکتوس های جهان

زیباترین کاکتوس های جهان
کاکتوس‌ها گیاهان جذابی هستند که در اشکال، اندازه‌ها و رنگ‌های مختلف وجود دارند. آنها همچنین به دلیل توانایی خود برای رشد در محیط های خشن بیابانی شناخته شده اند و آنها را به نمادی از انعطاف پذیری و قدرت تبدیل می کنند. در این پست وبلاگ، تعدادی از زیباترین کاکتوس های جهان را بررسی خواهیم کرد.

اچینو کاکتوس گروزونی ( کاکتوس بشکه طلایی )

کاکتوس بشکه طلایی یک کاکتوس گرد و سیخ دار است که بومی مکزیک است. نام خود را از رنگ زرد طلایی خود گرفته است که در آفتاب کامل زنده‌تر می‌شود. کاکتوس می‌تواند تا سه فوت قد و سه فوت عرض داشته باشد، که آن را به یک منظره چشمگیر در هر باغی تبدیل می‌کند.

ژمینو کالیسیوم میهانویچی ( کاکتوس ماه )

کاکتوس ماه که به نام کاکتوس هیبوتان نیز شناخته می‌شود، یک کاکتوس کوچک و رنگارنگ است که بومی آمریکای جنوبی است. این نام به دلیل شکل گرد و رنگ‌های روشن آن است که شامل صورتی، نارنجی و زرد می‌شود. کاکتوس ماه یک گیاه آپارتمانی محبوب به دلیل اندازه کوچک و نیازهای مراقبت آسان است.

کارنیگیا جایگنتیا ( کاکتوس ساگوارو )

کاکتوس ساگوارو نمادی از جنوب غربی آمریکاست. می‌تواند تا 21 متر رشد کند و بیش از 200 سال زندگی کند. این کاکتوس دارای بازوهای بلند و خاردار است که در همه جهات دراز شده است و آن را به منظره‌ای چشمگیر در برابر چشم انداز بیابان تبدیل می‌کند.

ارئوسرئوس ترولی ( کاکتوس الدمن )

کاکتوس الدمن به خاطر موهای بلند و سفیدش که ظاهری شبیه یک پیرمرد گریزلی به آن می‌دهد، نامگذاری شده است. بومی مکزیک است و می‌تواند تا 4.5 متر رشد کند. این کاکتوس در تابستان گل‌های صورتی روشن تولید می‌کند که تضاد زیبایی با موهای سفیدش دارد.

پریکلی پیر ( کاکتوس گلابی تیغی )

کاکتوس گلابی خاردار یک منظره رایج در جنوب غربی آمریکا است. این نام به دلیل پدهای بزرگ و مسطح و خارهای تیزش است. کاکتوس در بهار گل‌های زرد روشن تولید می‌کند که میوه‌های خوراکی در تابستان به دنبال آن تولید می‌شود. از کاکتوس گلابی خاردار در طب سنتی نیز به دلیل خاصیت ضدالتهابی استفاده می‌شود.

مامیلاریا کرینیتا ( کاکتوس پینکوشن )

کاکتوس گلابی خاردار یک منظره رایج در جنوب غربی آمریکا است. این نام به دلیل پدهای بزرگ و مسطح و خارهای تیزش است. کاکتوس در بهار گل‌های زرد روشن تولید می‌کند که میوه‌های خوراکی در تابستان به دنبال آن تولید می‌شود. از کاکتوس گلابی خاردار در طب سنتی نیز به دلیل خاصیت ضدالتهابی استفاده می‌شود.

شلومبرگرا ترانکاتا ( کاکتوس کریسمس )

کاکتوس کریسمس یک کاکتوس معمولی نیست، بلکه گیاه بومی مناطق استوایی است. کاکتوس کریسمس برخلاف پسرعموهای بیابانی خود، خاک خشک را تحمل نمی‌کند. با کمی مراقبت، در تعطیلات زمستانی شکوفه‌های رنگارنگ فراوانی خواهید داشت.

کلیستوکاکتوس استراسی ( سیلور تورچ )

مشعل نقره‌ای یک گیاه ستونی شکل با موهای سفید یا خاکستری مایل به آبی، نور کامل خورشید را ترجیح می‌دهد اما سطوح نور متوسط را تحمل می‌کند. سیلور تورچ به عنوان کاکتوس مشعل نیز شناخته می‌شود.

آستروفیتوم آستریاس ( کاکتوس ستاره‌ایی )

همان‌طور که واضح است، کاکتوس ستاره‌ای شبیه یک ستاره است! اگرچه خرید کاکتوس ستاره‌ای ممکن است هزینه کمی داشته باشد و گفته می‌شود که یک گونه کاکتوس آسیب پذیر است، این گیاه ناز دارای بدنی گرد و چاق است که شبیه یک دلار شنی است. به همین دلیل است که افزودنی زیبا به مجموعه گیاهان داخلی شما خواهد بود.

اوپونتیا مایکرو دسیز ( کاکتوس گوش خرگوشی )

کاکتوس گوش خرگوشی با نام های کاکتوس پولکادوت یا کاکتوس بال فرشته نیز شناخته می شود. همانطور که از نام آن می توانید بخوانید، متوجه خواهید شد که مسلماً یکی از بامزه ترین کاکتوس های موجود است (اگر نازترین نباشد!). بخش‌های جدید کاکتوس گوش‌های خرگوش همیشه به صورت جفت مانند گوش‌های خرگوش یا بال‌های فرشته رشد می‌کنند، از این رو این نام‌ها به آن‌ها گفته می‌شود. کاکتوس گوش خرگوشی شکوفه‌های زرد کرمی و میوه‌های بنفش رنگ تولید می‌کند که آن را به یک افزودنی عالی برای چیدمان باغ داخلی شما تبدیل می‌کند. این گیاه بومی مکزیک است و به همین دلیل در شرایط رشد خشک رشد می کند، از این رو به نور خورشید و همچنین آب کمتر، دمای بالاتر و مخلوط گلدانی با زهکشی خوب نیاز دارد.

مامیلاریا پلوموزا ( کاکتوس پر )

برخی از دوستداران و پرورش دهندگان کاکتوس، این گونه کاکتوس را به صورت خوشه ای از ابرها توصیف می کنند، بومی مکزیک است و می تواند حدود سه اینچ در ارتفاع و شانزده اینچ در عرض رشد کند. از نظر ظاهری، کاکتوس پر سفید، کرکی و دارای مجموعه ای از توپ های خوشه ای است، به همین دلیل است که قطعاً در لیست بامزه ترین کاکتوس های موجود است! ظاهر کرکی این گیاه از سوزن های سفید بسته بندی شده ناشی می شود که پس از رسیدن به طول مشخص خم می شوند.

آکانتوسرئوس تتراگونوس ( کاکتوس فیری کستل )

کاکتوس های فیری کستل از بومی آمریکا است. این گونه کاکتوس یکی از رایج ترین کاکتوس های پرورش یافته در داخل خانه است. به نظر می رسد دسته ای از ساقه های عمودی است که شبیه برجک ها و مناره ها هستند و وقتی صحبت از زیباترین درجه بندی کاکتوس به میان می آید، به آن برتری می دهد. کاکتوس فیری کستل یک گیاه خانگی محبوب است زیرا فقط به نگهداری بسیار کمی نیاز دارد و یک مکان عالی برای دریافت نور خورشید است. سرعت رشد آن آهسته است و می تواند حدود ده سال طول بکشد تا به ارتفاع شش فوت برسد. این به سادگی یک کاکتوس داخلی عالی برای رشد و مراقبت است!

آستروفیتوم میریوستیگما ( کاکتوس اسقف )

کلاه اسقف با نام‌های کاکتوس میتر اسقف یا کلاه اسقف نیز شناخته می‌شود. این کاکتوس زیبا یک کاکتوس ستاره‌شکل بدون خار است که شکوفه‌های ریز و ریز و زیبا شبیه به گل بابونه در وسط ستاره ایجاد می‌کند. این ویژگی به جذابیت آن می افزاید و به همین دلیل است که ما آن را در بین بامزه ترین کاکتوس های موجود قرار داده ایم. به طور معمول، کلاه اسقف دارای پنج دنده است که به آن ظاهری ستاره‌مانند می‌دهد و با خارها یا فلس‌های کوچک سفید روی ساقه‌اش می‌آید. می تواند تا حدود سه فوت ارتفاع رشد کند.

مامیلاریا هانیانا ( کاکتوس پیرزن )

این کاکتوس مانند یک توپ سفید کرکی از شادی به نظر می رسد و آن را به یک کالای ضروری برای مجموعه کاکتوس های زیبا تبدیل می کند! شامل مجموعه ای از ساقه های کروی است که با سوزن های سفید تیز احاطه شده اند. در طول فصل های بهار و تابستان، گل های بنفش مایل به قرمز در بالای گیاه شکوفا می شوند. این گیاه بومی مکزیک مرکزی است و در واقع یک گونه کاکتوس تقریباً در معرض تهدید است. در مقایسه با سایر کاکتوس های موجود در این لیست، کاکتوس های پیرزن به مراقبت بیشتری نیاز دارند.

هورستی ( کاکتوس عنکبوتی )

این گونه کاکتوس گلدار دارای خارهای مجعد بلند و منحصر به فرد است. گل های صورتی بزرگ‌اش را در تابستان تولید می کند و یکی از بهترین گیاهان گلدار کاکتوس در لیست است! این کاکتوس به خاکی با زهکشی خوب، نور روشن و آبیاری کم نیاز دارد که آن را به گیاه آپارتمانی که نیاز به نگهداری کمی دارد تبدیل می‌کند. مانند همه کاکتوس ها، دستورالعمل های مراقبت ممکن است بسته به گونه و مکان متفاوت باشد.

کملوبیویا ( کاکتوس الماس لینکولن )

این یک گونه کاکتوس گلدار است که به سرعت رشد می کند و دسته هایی از ساقه های بلند ستونی و گل های زرد درخشان و زیبا در فصل‌های تابستان و زمستان تولید می کند. این کاکتوس به دلیل ظاهر منحصر به فرد و گل های رنگارنگش، یک کاکتوس کمیاب و بسیار مورد توجه کلکسیونرها است. این گیاه شکل کروی دارد و پوشیده از خارهای کوچک، سفید و مو مانند است که بافتی مبهم به آن می بخشد. گل‌ها بزرگ و خودنمایی می‌کنند، با سایه‌های صورتی، بنفش و سفید. کاکتوس الماس لینکولن به خاکی با زهکشی خوب و نور روشن و غیر مستقیم نیاز دارد. آبیاری کم و فقط در فصل رشد باید کود داده شود. این گیاه مستعد پوسیدگی ریشه است، بنابراین اجتناب از آبیاری بیش از حد و تهویه کافی ضروری است. این کاکتوس رشد کندی دارد و ممکن است چندین سال طول بکشد تا به بلوغ برسد، اما ظاهر چشمگیر و گل های پر جنب و جوش آن را به یک مکمل ارزشمند برای هر مجموعه کاکتوس تبدیل کرده است.

اکینوسروس تریگلوشیدیتوس ( کاکتوس کلارت کاپ )

در بالای کاکتوس خاردار سبز، شکوفه های نارنجی و روشن و جذابی در فصل تابستان ایجاد می کند. میوه های این کاکتوس ها آبدار و طعمی شبیه توت فرنگی دارند. در زیستگاه های مختلف از جمله جنگل های Juniper Pinyon، درختچه های کرئوزوت و جنگل های درخت جاشوا رشد می کند. این کاکتوس کوچک گل‌های قرمز رنگی تولید می‌کند که مرغ‌های مگس خوار و زنبورها را به خود جذب می‌کند و آن را به زیبایی هر باغی تبدیل می‌کند.

مامیلاریا گولزوویانا ( کاکتوس مامیلاریا )

کاکتوس کره ای شکل با خار پوشانده شده است و گل های ناقوسی شکل و معطر صورتی مایل به بنفش را در فصل تابستان تولید می کند. این گیاه دماهای گرم و نور روشن را ترجیح می دهند و فقط به آبیاری و تغذیه کم نیاز دارند. آنها را می توان در یک ثروتمند پرورش داد، مخلوط کاکتوس با زهکشی خوب و نیازی به پیوند مکرر ندارد. این کاکتوس نیاز به مکان آفتابی و دمای خنک تر در طول زمستان برای تحریک گلدهی‌اش در تابستان دارید. مهم است که آنها را فقط زمانی آبیاری کنید که چندین سانتی‌متر از خاک خشک شده باشد و از تغذیه بیش از حد به آنها خودداری کنید.

نتیجه

کاکتوس‌ها از جذاب‌ترین و زیباترین گیاهان جهان هستند. از کاکتوس بشکه طلایی گرد و سیخ دار گرفته تا کاکتوس پیرمرد بلند و مودار، هر کاکتوس جذابیت منحصر به فرد خود را دارد. چه از علاقه‌مندان به بیابان باشید و چه به سادگی از زیبایی طبیعت قدردانی کنید، کاکتوس‌ها مطمئناً شما را تحت تأثیر قرار خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *