بلاگ بلومیک

گل محمدی چیست و خواص آن

گل محمدی چیست و خواص آن

گل محمدی یکی از مهم‌ترین گونه‌های خانواده Rosaceae است.گل محمدی گیاهان زینتی معروفی هستند که در حال حاضر بیش از 200 گونه رز و بیش از 18000 رقم از این گیاه شناسایی شده است. جدا از استفاده از گل محمدی به عنوان گیاهان زینتی در پارک‌ها، باغ‌ها و خانه‌ها، از آن‌ها عمدتاً برای استفاده در عطر، دارو و صنایع غذایی استفاده می‌شود. با این حال، گل محمدی عمدتاً به دلیل اثرات معطر آن شناخته شده است. گلاب در عروسی‌ها برای تضمین یک ازدواج شاد کاربرد دارد که نماد عشق و پاکی است و همچنین برای کمک به مراقبه و دعا استفاده می‌شود.

بین ایرانیان و این گیاه پیوند محکمی وجود دارد. محبوبیت آن نه تنها به دلیل اثرات دارویی بلکه به دلیل اعتقادات مقدس نسبت به آن است. مردم به این خاطر به این گیاه را گل محمدی می‌نامند، زیرا معتقدند عطر و بوی خوش آن آن‌ها را به یاد حضرت محمد (ص) می‌اندازد.

در حال حاضر این گیاه در ایران (به ویژه در کاشان) برای تهیه گلاب و اسانس کشت می‌شود. اسانس رز این گیاه به دلیل کم بودن روغن موجود در گل محمدی و کمبود جایگزین‌های طبیعی و مصنوعی، یکی از گران‌ترین روغن‌های موجود در بازارهای جهانی است.
گل محمدی درختچه‌ای بوته‌ای و چند ساله به ارتفاع تقریبی 1 تا 2 متر با گل‌های بزرگ، خودنمایی و رنگارنگ است. برگ‌ها بدون آب و مرکب با 5 الی 7 برگچه هستند.
طول عمر آن تا 50 سال و دوره اقتصادی آن حدود 25 سال است. دوره بارداری برای رسیدن به سطح تولید اقتصادی سه سال است. تکثیر آن بیشتر از طریق قلمه زدن است، اما ریزازدیادی یک روش در حال توسعه برای این گیاه در ایران است.

تاریخچه

گل محمدی چیست و خواص آن
شواهدی وجود دارد که خانواده Rosaceae یک گیاه باستانی است. برخی از فسیل‌های گل رز در آمریکا یافت می‌شوند که قدمتی 30 میلیون ساله دارند. خاستگاه گلاب خاورمیانه است و شواهدی حاکی از آن است که منشأ گلاب ایران است، اما منشأ روغن و عصاره معطر آن یونان است. این گیاه در سراسر جهان از جمله ایران، اروپا، بلغارستان، ترکیه و هند کشت می‌شود. مناطق عمده کشت گل محمدی در ایران کاشان، فارس و آذربایجان است که در این میان کاشان معروف‌ترین است.
شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد کشت و مصرف گل محمدی در ایران سابقه طولانی دارد و ایران یکی از خاستگاه‌های آن است. اعتقاد بر این است که تقطیر خام گل رز برای روغن در اواخر قرن هفتم پس از میلاد آغاز شد و در اواخر قرن چهاردهم به استان‌های دیگری گسترش یافت. ایران تا قرن شانزدهم تولید کننده اصلی روغن گل رز بود و آن را به سراسر جهان صادر می کرد.

مصارف سنتی

بیشترین اثرات درمانی گل محمدی در طب قدیم شامل درمان درد شکم و سینه، تقویت قلب، درمان خونریزی قاعدگی و مشکلات گوارشی و کاهش التهاب به ویژه گردن می‌باشد. . قبایل سرخپوست آمریکای شمالی از جوشانده ریشه گیاه گل محمدی به عنوان داروی سرفه برای کاهش سرفه کودکان استفاده می‌کردند. از این گیاه به عنوان مسهل ملایم نیز استفاده می‌شود. روغن گل رز افسردگی، اندوه، استرس عصبی و تنش را درمان می‌کند. به کاهش تشنگی، بهبود سرفه‌های کهنه، بهبود زخم و سلامت پوست کمک می‌کند. بخار درمانی روغن گل رز برای برخی از آلرژی‌ها، سردردها و میگرن مفید است.

محصولات

محصولات مختلفی از گل محمدی در دنیا وجود دارد. عمده محصولات به شرح زیر است.

گلاب

گل محمدی چیست و خواص آن

این محصول فراوان از گل محمدی است که حاوی 10 الی 50 درصد روغن گل رز است. بیشترین استفاده از گلاب در مراسم مذهبی است. در مساجد به ویژه در مراسم عزاداری برای آرامش مردم استفاده می‌شود. با کیفیت‌ترین گلاب در کاشان تولید می‌شود. کعبه (خانه خدا) سالانه توسط گلاب بی نظیر و خاص کاشان شسته می‌شود. گلاب در صنایع غذایی نیز از ارزش بالایی برخوردار است و با استفاده از این محصول غذاهای خاصی تهیه می‌شود.

روغن گل محمدی

این روغن سبک است که از تقطیر گل‌های تازه گل محمدی به دست می‌آید. حدود 3000 قسمت گل فقط یک قسمت روغن تولید می‌کند. این روغن بسیار گران است و بسیار در معرض تقلب است. روغن، کم رنگ، زرد و نیمه جامد است. بخشی که در دماهای معمولی جامد است حدود 15-20٪ تشکیل می‌شود و از استئاروپتن بی بو حاوی هیدروکربن‌های آلیفاتیک اصلی اشباع شده (پارافین‌های معمولی C14-C23) تشکیل شده است. اسانس گل محمدی به دلیل مقدار کم روغن و کمبود جایگزین‌های طبیعی و مصنوعی، یکی از گران‌ترین روغن‌های موجود در بازارهای جهانی است.

گل‌های خشک شده

دو نوع گل خشک تولید می‌شود. الف) جوانه خشک که بیشتر صادراتی است. ب) گلبرگ‌های خشک شده برای اهداف مختلف. کاربرد عمده آن برای خوردن است، زیرا می‌تواند مشکلات دستگاه گوارش را حل کند. برخی از ایرانیان آن را با ماست می‌خورند. یکی دیگر از دلایل خشک کردن گلبرگ‌ها نگهداری آن‌ها در زمانی است که کارخانه‌های تقطیر دیگر نمی‌توانند کل گل تولید شده را بپذیرند. بعداً از آن‌ها برای تقطیر استفاده می‌کنند.
گل محمدی یکی از مهم‌ترین گونه‌های خانواده Rosaceae است که عمدتاً به خاطر عطر خوش آن شناخته می‌شود. محصولات عمده آن گلاب و اسانس است.
این گیاه حاوی ترکیبات متعددی مانند ترپن‌ها، گلیکوزیدها، فلاونوئیدها و آنتوسیانین‌ها است که اثرات مفیدی بر سلامت انسان دارند. اثرات فارماکولوژیک گل محمدی گسترده است. بیشتر اثرات CNS اثرات خواب آور، ضد درد و ضد تشنج است. تنفسی، قلبی عروقی، ضد یبوست، ضد دیابت، ضد میکروبی، ضد HIV، ضد التهابی و آنتی اکسیدانی از دیگر اثرات این گیاه است. پیشنهاد می‌شود که ترکیبات محلول در چربی (غیر قطبی) این گیاه عمدتاً مسئول اکثر اثرات ذکر شده در بالا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *