بلاگ بلومیک

انواع کاکتوس گلدار

گیاهان کاکتوس فقط با شاخ و برگ‌های خاردار یا ظاهری عجیب نیستند، شما می‌توانید چند گیاه کاکتوس گلدار نیز پیدا کنید. بهترین بخش این است که کاکتوس‌ها گیاهان آپارتمانی هستند که همیشه در ترند هستند.

آن‌ها را در رنگ‌ها، شکل‌ها و اندازه‌های مختلف پیدا می‌کنید. بنابراین، اگر می‌خواهید برای همسایگان خود در داشتن بهترین باغ در فضای باز و سرپوشیده رقابت ایجاد کنید، بلومیک به شما کمک می‌کند تا این گونه‌های گلدار را برای رشد انتخاب کنید.

گیاهان گلدار خیره کننده کاکتوس

بهترین بخش کاکتوس‌های گلدار این است که آن‌ها آب را در شاخ و برگ ذخیره می‌کنند که آن‌ها را گیاهانی مقاوم می‌کند. مورد خارق العاده دیگر این است که می‌توانید آن‌ها را در خارج یا داخل محل زندگی خود پرورش دهید.
پس با این انتخاب‌های عالی همراه شوید.

کاکتوس کریسمس

اکنون، این یک کاکتوس گلدار است که طرفی از آن خاردار نیست. در عوض، شکوفه‌ها به گل‌های صورتی یا قرمز تبدیل می‌شوند که از انتهای آن بیرون می‌آیند. نکته جالب دیگر این است که این نوع کاکتوس بومی آمریکای جنوبی است.
این گیاه دارای ساقه‌های منقطع گرد و صاف با بریدگی‌هایی در دو طرف است. گل‌های درخشان، زمانی که از آن‌ها مراقبت می‌شود، هر سال برمی‌گردند. ساکولنت‌ها در رطوبت بالا رشد می‌کنند و نسبت به سایر کاکتوس‌های شما به آبیاری بیشتری نیاز دارند.

کاکتوس عید پاک

مانند کاکتوس کریسمس، کاکتوس عید پاک یک نمایش عالی در سبدهای آویزان بدون خار ایجاد می‌کند. نام گیاه شناسی این کاکتوس Hatiora gaertneri است. گیاه کاکتوس بهاره است. کاکتوس‌ها به خاطر گل‌های درخشانشان به رنگ‌های قرمز و صورتی معروف هستند. آن‌ها در آب و هوای گرمسیری رشد می‌کنند، و حتی بدون گل، شاخ و برگ‌های زینتی دارد که در هر خانه یا باغی به خوبی نمایش داده می‌شود.

کاکتوس بشکه طلایی

خوب، ممکن است نتوانید Echinocactus grusonii را به عنوان یک گیاه داخلی پرورش دهید، اما در یک باغ سنگی فوق العاده به نظر می‌رسد. این کاکتوس تا چهار فوت رشد می‌کند و شکل گرد نمادینی دارد که برای کاشت در مناطق مقاوم به خشکی محبوب و مناسب است.
متوجه خواهید شد که این گیاهان جوان برای رشد به سایه بیشتری نیاز دارند، اما پس از بالغ شدن در آفتاب کامل شکوفا می‌شوند.

کاکتوس جوجه تیغی توت فرنگی

به گل‌های صورتی زیبا روی این کاکتوس نگاه کنید اما مراقب باشید. آن ستون فقرات ممکن است صدمه ببیند Echinocereus engelmaniie نام‌های زیادی دارد، از کاکتوس Saint گرفته تا مشعل بنفش.
این‌ها گیاهان کوچک کاکتوس هستند که خوشه‌های شاخه آزاد آن‌ها روی یک ساقه رشد می‌کنند. قد این کاکتوس تا 28 اینچ می‌رسد و خارهای زینتی این ساکولنت را در باغ متمایز می‌کند.
می‌تواند سایه روشن را تحمل کند، اما برای رشد ظرف به یک نقطه آفتابی نیاز دارد.

کاکتوس پیرزن

کاکتوس پیرزن یا Mammillaria hahniana بومی مکزیک است. این کاکتوس پودری با خارهای سفید و پایین است. این گیاه همچنین یک گیاه با مراقبت آسان است، چه به عنوان یک گیاه داخلی و چه در فضای باز.
این گیاه همچنین دارای ساقه‌های کروی است و کره‌ها حدود چهار اینچ قد و پنج اینچ عرض دارند. یک نکته در مورد این گیاه کاکتوس این است که تنها بودن را دوست ندارد و ترجیح می‌دهد به صورت گروهی با سایر ساکولنت‌ها رشد کند.
یکی دیگر از چیزهای هیجان انگیز که باید در بهار و تابستان منتظر آن باشیم این است که این توپ سیخ دار ظاهر جدیدی به خود می‌گیرد. روی تاج گلی به رنگ قرمز مایل به ارغوانی شکوفا می‌شود که شبیه پیشانی بند است. این یک جلوه عالی ایجاد می‌کند.

کاکتوس جوجه تیغی

کاکتوس claret cup نیز با نام جوجه تیغی یا اگر می‌خواهید کمی علمی کسب کنید، Echinocereus triglochidiatus نامیده می‌شود.
حالا اگر این ساکولنت را در باغ خود بکارید، میوه آبدار تولید می‌کند که در زمان رسیدن به رنگ نارنجی روشن است. بسیاری از مردم می‌گویند این میوه طعم توت فرنگی دارد. همچنین یک نمایش رنگی عالی در باغ ایجاد می‌کند.
تنها نکته این است که خاک با شن بیشتری را نسبت به اکثر کاکتوس‌ها ترجیح می‌دهد.

کاکتوس گلابی خاردار

کاکتوس گلابی خاردار چیزی بیش از یک کاکتوس است. خوشمزه ترین میوه‌ها را نیز برای خوردن تولید می‌کند. آن‌ها را می‌بینید که در منشأ مکزیکی مانند یک درختچه یا درخت بلند با تنه چوبی ضخیم رشد می‌کنند. بالشتک‌های برگ‌ها با پرز پوشیده شده‌اند و با وجود اینکه میوه آن خاردار است به آن گلابی خاردار می‌گویند.
گل نارنجی با میوه‌ای سبز رنگ تولید می‌کند که در هنگام رسیدن می‌تواند سیاه تا بنفش شود. این میوه بسیار خوشمزه است. با این حال، این ساکولنت در برخی کشورها یک گونه مهاجم است و به عنوان علف هرز طبقه بندی می‌شود.

کاکتوس چند وقت یکبار شکوفا می شود؟

کاکتوس‌ها مانند گیاهان ترسناک به نظر می‌رسند، اما بسیاری از آن‌ها گل‌هایی پرورش می‌دهند که به فضای زندگی شما رنگ می‌بخشد. با این حال، تعداد دفعات شکوفه دادن آن‌ها به گیاهان کاکتوس و عوامل دیگری شما بستگی دارد. هنگامی که به عنوان یک گیاه آپارتمانی نگهداری می‌شود، ممکن است ده سال طول بکشد تا کاکتوس شما شکوفا شود.
برخی از آن‌ها حتی ممکن است تا 50 سال طول بکشد. سپس شما اطلاع دارید که فقط یک بار در طول عمر خود شکوفا می‌شوند و کاکتوس کریسمس سالانه شکوفا می‌شود. هنگامی که آن‌ها شکوفا می‌شوند، ممکن است متفاوت باشد، اما به طور کلی، در بهار و تابستان با آفتاب بیشتری اتفاق می‌افتد. با این حال، می‌توانید برخی از کاکتوس‌ها را در شب یا در زمستان گلدهی پیدا کنید.
در این مطلب، با معرفی نوعی از گیاهان آپارتمانی یعنی کاکتوس‌های گل‌دار آشنا شدیم. کاکتوس‌های گل‌دار با شکل‌ها و رنگ‌های گوناگون خود، جذابیت خاصی برای دیدن و نگهداری دارند. مخاطبان بیشتری را به خود جذب کرده‌اند و نیاز به شرایط خاصی برای کاشت و نگهداری دارند. از جمله این شرایط می‌توان به شرایط نوری، دمایی و آبیاری اشاره کرد. با رعایت شرایط گفته شده و بررسی مشکلات رایج این گیاه‌ها، می‌توان با موفقیت آن‌ها را در منزل یا محیط کار خود نگهداری کرد.
کاکتوس‌های گل‌دار برای بسیاری از افراد به دلیل ظاهر خاص و زیبایی‌شان مورد توجه و علاقه قرار گرفته‌اند. این گیاهان، نیاز کمتری به نور، آب و توجه شبانه‌روزی دارند، بنابراین برای افرادی که نوآموز در زمینه گل و گیاهان و یا به دنبال گیاهی با نیاز کم به مراقبت هستند، انتخاب مناسبی هستند. اگر شما هم کاکتوس گلدار دیگری میشناسید یا از آن نگهداری می‌کنید، حتماً با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *