بلاگ بلومیک

بازارهای گل تهران

بازارهای گل تهران

تهران، پایتخت شلوغ ایران، به خاطر میراث فرهنگی غنی، بازارهای پر جنب و جوش و مناظر مسحورکننده‌اش شناخته شده است. در میان گنجینه‌های فراوانی که در اختیار دارد، بازارهای گل تهران به عنوان پناهگاهی برای علاقه مندان به گل خودنمایی می‌کند. این بازارها نگاهی اجمالی به صنعت پر جنب و جوش گل شهر را ارائه می‌دهند، جایی که شکوفه‌های معطر از تمام گوشه و کنار کشور در سمفونی رنگ‌ها، رایحه‌ها و نمایش‌های هنری به هم نزدیک می‌شوند. در این وبلاگ، شما را به گشتی مجازی در بازارهای گل تهران می‌بریم و بازار‌های گل تهران را بررسی می‌کنیم. با ما همراه باشید تا وارد دنیای بازارهای گل تهران و زیبایی‌های موجود در آن‌ها شویم.

محلاتی

بازار گل محلاتی

بازار گل محلاتی در واقع یکی از بزرگ‌ترین بازارهای گل تهران در جنوب شرقی تهران است. در این بازار مجموعه‌ای از گل‌فروشی‌های بزرگ و کوچک است که تنوع خیلی زیادی از انواع گیاهان، کود‌ها، کاکتوس‌ها، خاک‌ها و انواع گلدان‌ها در آن وجود دارد.

وجود تنوع بالا گل و گیاه در بازار محلاتی موجب شده تا این بازار به یکی از مراکز مهم برای خرید گل و موارد مربوط تبدیل شود. همچنین دسترسی مناسب آن به بزرگراه‌ها و جای پارک خوب جزو ویژگی‌های مهم آن است.
تقریباً این بازار ۱۰ سالن و نزدیک به ۶۰۰ غرفه دارد. ساعت کاری آن در روزهای عادی ۴ صبح تا ۱۲ ظهر و عیدها و آخر هفته‌ها تا ساعت ۱۵ است.

آدرس بازار گل محلاتی: بزرگراه محلاتی، خیابان نبرد جنوبی، خیابان زمزم.

بازار-گل-امام-رضا

بازار گل امام رضا (خاوران)

بازار گل امام رضا به عنوان یک بازار بزرگ و متنوع در جنوب شرقی تهران بیش از هر چیز دیگری برای تنوع گل‌ها و گیاهان مشهور است. اینجا می‌توانید هر نوع گل و گیاهی را به صورت عمده که به دنبال آن هستید پیدا کنید. از گل‌های رز، آفتاب‌گردان، یاسمن و گل‌های فصلی گرفته تا گیاهان آپارتمانی، سبزیجات و گیاهان زینتی و آبشاری، هر آنچه که به تنوع و زیبایی نیاز دارید در اینجا موجود است. بازار گل امام رضا یک منبع استوار برای تامین نیازهای باغبانان حرفه‌ای، علاقه‌مندان به گل‌های زینتی و حتی افرادی است که به دنبال یک گلدان زیبا برای منزل خود هستند.
ساعت کاری بازار گل امام رضا از ساعت طلوع خورشید تا ساعت ۱۱ صبح است.

آدرس بازار گل امام رضا: تهران، اتوبان امام رضا، ضلع جنوب غربی شهرک صنعتی خاوران.

فکور

بازار گل شهید فکوری

در واقع کمی که از میدان آزادی فاصله بگیریم در کنار شهرک فکوری در حاشیه اتوبان لشکری بازار گل فکوری قرار گرفته است. این بازار در غرب تهران واقع شده و تنوع خیلی زیادی از انواع گل‌ها، درخت‌ها، نهال‌ها، بذر سبزیجات، کاکتوس‌ها، گلدان‌های تزئینی و سایر موارد مرتبط موجود است.

ساعت کاری این بازار گل از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب است. جای پارک هم آسان است.

آدرس بازار گل شهید فکوری: میدان آزادی، ابتدای اتوبان لشکری، نبش خیابان رحمانی.

بازار گل شهید بابایی

بازار گل شهید بابایی

این بازار گل در در شمال تهران واقع شده است. بازار گل شهید بابایی یک مقصد محبوب برای علاقه‌مندان به گل‌ها و گیاهان زینتی است و هر روزه شاهد حضور طرفداران بسیاری در این بازار هستیم.

ساعت کاری آن از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب است. دارای پارکینگ اختصاصی است که مشکل رفت و آمد را راحت کرده است.

آدرس بازار گل شهید بابایی: بزرگراه شهید بابایی، شرق به غرب بعد از پل استخر، لاین کندرو جنب پمپ گاز.

بازار گل اجودانیه

بازار گل آجودانیه

بازار گل آجودانیه به عنوان یکی از پربازدیدترین بازارهای گل در شمال تهران، منطقه کاشانک تنوع بسیاری از گل‌ها و گیاهان زینتی را در خود جای داده است. در این بازار با بیش از ۵۰ غرفه می‌توانید انواع گل‌ها، گیاهان آپارتمانی، گل‌های فصلی و انواع گیاهان سبز را پیدا کنید. گل‌های رز، لیلیوم، اورینتال، زنبق، گل آفتابگردان، ویولت و موارد دیگر در این بازار قابل دسترسی هستند. علاوه بر این، مجموعه‌ای از گلدان‌های زیبا و وسایل مرتبط با باغبانی و گل‌بازی نیز در این بازار موجود است.

آدرس بازار گل آجودانیه: محله کاشانک، خیابان آجودانیه، بلوار محمدی.

در آخر بازارهای گل تهران چیزی بیش از یک مکان برای خرید گل هستند. آن‌ها مراکز فرهنگی پر جنب و جوشی هستند که زیبایی طبیعت و هنر طراحی گل را نمایش می‌دهند. کاوش در این بازارها تجربه‌ای همه جانبه است که شما را به دنیایی از شکوفه‌های معطر و رنگ‌های فریبنده می‌برد.
اگر شما بازار گل دیگری در تهران می‌شناسید، حتماً با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *