بلاگ بلومیک

نگهداری گیاه پتوس

نگهداری پتوس

گیاه پوتوس توسط بسیاری به عنوان یک راه عالی برای شروع مراقبت از گیاهان آپارتمانی در نظر گرفته می‌شود. از آنجایی که مراقبت از پوتوس آسان و بی نیاز است، این گیاه دوست داشتنی راهی آسان برای افزودن مقداری سبز به خانه شما است.

گیاه پوتوس توسط بسیاری به عنوان یک راه عالی برای شروع مراقبت از گیاهان آپارتمانی در نظر گرفته می‌شود. از آنجایی که مراقبت از پوتوس آسان و بی نیاز است، این گیاه دوست داشتنی راهی آسان برای افزودن مقداری سبز به خانه شما است.
گیاهان پوتوس افزودنی عالی برای حمام یا دفتر کار شما هستند زیرا می‌توانند نور کم را تحمل کنند. در حالی که پوتوس‌ها طیف گسترده‌ای از شرایط نوری را دوست دارند، اما در نور مستقیم خورشید عملکرد خوبی ندارند.
در این بلاگ سعی کردیم تمام نکات درباره‌ی پوتوس‌ها را ارائه دهیم.
پوتوس یک گیاه آپارتمانی با مراقبت آسان با نیازهای نوری خاص است که در محیط مناسب رشد می کند.
پوتوس (Epipremnum aureum) که پیچک شیطان نیز نامیده می شود، درخت انگور استوایی بومی فرانسه است. گیاه پوتوس به دلیل شاخ و برگ جذاب، نیاز به نگهداری کم و غیرقابل تخریب مجازی، یکی از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی در مناطق معتدل است.

انواع پوتوس

انواع ارقام پوتوس رنگ‌ها و الگوهای متنوعی را بر روی برگ‌های قلبی شکل ارائه می‌دهند. پوتوس “یشم” دارای برگ‌های سبز تیره است. برگ‌های پوتوس «نئون» یک رنگ چارتروی قابل توجه است.
پوتوس طلایی دارای رنگ‌های زرد و سبز پررنگ است. پوتوس «ملکه مرمر» دارای رنگ‌های سفید نقره‌ای و سبز است. صرف نظر از رقم، همه پوتوس‌ها نیازهای رشد یکسانی دارند.

نحوه استفاده از پوتوس

بهتر است پوتوس‌ها را به عنوان گیاهان داخل خانه نگهداری کنید. بگذارید آن‌ها به تنهایی یا در یک کاشت مخلوط روی لبه‌های سبدهای آویزان بریزند. آن‌ها را مرتباً مرتب نگه دارید، یا اجازه دهید دونده‌ها بلند شوند و آن‌ها را آموزش دهید تا در امتداد ریل پله یا منتل رشد کنند. برای کمک به حفظ کیفیت آب، پوتوس را می‌توان در آکواریوم پرورش داد.
توجه داشته باشید که پوتوس در صورت بلعیدن سمی است و ممکن است برای خانواده‌هایی که حیوانات خانگی یا کودکان دارند مشکل ساز باشد. اگر بلعیده شود ممکن است باعث تحریک دهان، مشکل در بلع و استفراغ شود. مقصر اگزالات کلسیم است، کریستال‌های کوچک نامحلول که هنگام مصرف لب‌ها، دهان و گلو را می‌سایند. مصرف این گیاه معمولاً تهدید کننده زندگی نیست، مگر اینکه تورم کافی برای انسداد تنفس وجود داشته باشد. با این حال، اگر این گیاه به درستی نگهداری شود و دور از دسترس حیوانات خانگی و کودکان قرار گیرد، ایمن و تقریباً تخریب ناپذیر است.
نگهداری پتوس

چگونه پوتوس را پرورش دهیم

پوتوس یکی از ساده ترین گیاهان آپارتمانی برای رشد است. برای بهترین نتیجه، مطمئن شوید که شرایط رشد و نور مطلوب را به آن بدهید.
پوتوس را در خاک متوسط گلدان بکارید. ماهیانه با کود مایع گیاهان آپارتمانی تغذیه کنید. کاملا آبیاری کنید و بین دو آبیاری اجازه دهید کاملا خشک شود. با قرار دادن گلدان روی سینی سنگریزه ای که تا نیمه پر از آب نگه می دارید، رطوبت بالایی به آن بدهید.
پوتوس بهترین رشد را دارد و بهترین رنگ برگ را در نور غیر مستقیم روشن حفظ می کند. در حالی که نور کم را تحمل می‌کند، ممکن است تنوع را از دست بدهد. ارقام برگ سبز جامد برای مناطق کم نور بهترین هستند.

تکثیر پوتوس

پوتوس را با قلمه‌های ساقه تکثیر کنید. از نوک‌های در حال رشد قلمه های 15.5 سانتی متر بردارید. نزدیکترین برگ را به انتهای بریده شده بردارید. قلمه را در یک لیوان آب قرار دهید. قلمه‌ها را به مدت یک ماه در زیر نور روشن و غیر مستقیم خورشید نگه دارید و رشد ریشه را بررسی کنید. به محض اینکه ریشه‌ها شروع به شکل گیری کردند، قلمه‌های ریشه دار را در ظرف‌هایی با خاک گلدان قرار دهید و مانند یک گیاه آپارتمانی معمولی رفتار کنید.

چگونه از پوتوس مراقبت کنیم

پوتوس‌ها واقعاً گیاهان کم مراقبت هستند. وقتی خشک شدند به آن‌ها آب بدهید. هر شش تا هشت هفته یکبار با کود گیاهان آپارتمانی تغذیه کنید. هنگامی که خاک قدیمی تخریب شد، دوباره در خاک گلدان جدید قرار دهید.
ساقه‌های بلند را کوتاه کنید تا گیاه پر و متراکم بماند. به طور دوره ای شاخ و برگ را تمیز کنید. گیاه پوتوس را در یک سینک یا دوش قرار دهید و آب ولرم را روی برگ‌ها و ساقه‌ها بریزید.
رطوبت بیش از حد خاک می‌تواند منجر به عفونت قارچی شود که باعث پوسیدگی ریشه می‌شود. شرایط خشکی می‌تواند باعث بدشکل یا کوچک شدن شاخ و برگ شود. زمانی که خاک خشک شد، آبیاری عمیق انجام دهید. صبر نکنید تا خاک از کناره‌های گلدان جمع شود، خیلی خشک است.
اگر شپشک آرد آلود یا سایر حشرات مشکل ساز شد، آن‌ها را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. از آب یا الکل استفاده کنید. این درمان را به طور منظم تا زمانی که مشکل برطرف شود، تحت نظر داشته و ادامه دهید.
در واقع پوتوس‌ها جزء آسان ترین گیاهان برای نگهداری هستند. اگر شما اطلاعات دیگری درمورد این گیاه زیبا دارید، با ما به اشتراک بگذارید. شما در منزل خود تا به حال از پوتوس نگهداری کردید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *