بلاگ بلومیک

گل اورینتال چیست؟فرق آن با لیلیوم

گل اورینتال چیست؟فرق آن با لیلیوم

گل‌های اورینتال روی شاخه‌های کوتاه در انتهای ساقه ظاهر می‌شوند. معمولاً 2 تا 6 گل در هر ساقه. گل‌ها فنجانی شکل با نوک خمیده و گلبرگ‌های کشیده به قطر 8 اینچ (20 سانتی متر) معمولاً آویزان هستند. گل‌ها به رنگ‌های سفید، صورتی، قرمز هستند. ممکن است خالدار و یا دو رنگ باشند. گل‌ها رایحه‌ای شدید دارند.

خانواده: Liliaceae

گونه: Lilium spp(انواع شرقی)

منبع: بومی چین و ژاپن

نمادها: نماد فضایل مطلوب مانند امید، ایمان، پاکی، معصومیت و معانی آرزویی مانند رفاه، ثروت و سربلندی است.

همچنین به عنوان: سوسن ترکیبی شرقی، هیبرید شرقی نیز شناخته می‌شود.

دما: 34-38 فارنهایت (1-3C)

رطوبت: 75-85٪

آب: کیفیت آب متوسط.

عمر گلدان: 6 تا 14 روز بسته به نوع آن.

هنگام خرید به دنبال چه چیزی باشید

ساقه‌هایی را انتخاب کنید که دارای حداقل 2 جوانه کاملاً توسعه یافته (اما باز نشده) و بقیه خوش رنگ باشند. از ساقه‌هایی با جوانه‌های خشک شده خودداری کنید.

نکات طراحی

گل‌های اورینتال کاملاً معطر هستند. اگر چیدمان فقط از گل‌های اورینتال تشکیل شده باشد، تقریباً بیش از حد مصرف می‌شود. این محصول بسیار پرکاربرد بوده و برای انواع گل‌کاری‌ها از جمله گلدان، باکس و دسته گل قابل استفاده است. گل عروسی بسیار خوبی است که می‌توان آن را برای ترتیبات بزرگ به مدت طولانی گذاشت یا برای دسته گل عروس کوتاه کرد. این شکوفه‌های زیبا در ترکیب‌های فصلی و طرح‌های مدرن‌تر به خوبی کار می‌کنند. اورینتال‌ها گل‌های کانونی عالی هستند.

حساسیت به اتیلن

حساسیت اتیلن به نوع اورینتال‌ها بستگی دارد. ریزش برگ، جوانه و یا گل نتیجه قرار گرفتن در معرض اتیلن است.

مراقبت از اورینتال‌

بهترین خاک برای رشد اورینتال‌، نوعی خاک با زهکشی خوب و مرطوب و کمی اسیدی است. آب زیاد برای گیاه خوب نیست. در صورتی که خاک ترکیب شن و رس سنگین باشد، گیاهان اورینتال‌ همچنان می‌توانند در آن رشد کنند، مشروط بر اینکه پیازها حداقل در عمق 4 اینچ کاشته شوند.
قرار گرفتن در معرض نور خورشید برای رشد و نمو گیاه اورینتال نیز مهم است اما باید در اواسط روز سایه‌هایی وجود داشته باشد. اگر ساقه‌ها و شاخ و برگ‌هایی وجود دارد که زرد می‌شوند، اگر حذف شوند برای گیاه مفید است، اما باید با احتیاط این کار انجام شود.

تفاوت گل اورینتال و لیلیوم

رایحه:

گل لیلیوم هیچ عطری ندارد یا بسیار عطر کمی دارد. در مقابل آن گل اورینتال، گل‌هایی با عطر و بوی بسیار زیاد هستند. بیشتر مردم این عطر را دلپذیر اما برخی آن را ناخوشایند می‌دانند.

زمان گلدهی:

گل‌های لیلیوم زود شکوفه می‌دهند و در اوایل بهار شکوفا می‌شوند.
گل‌های اورینتال دیرتر، در تابستان و اواسط پاییز شکوفا می‌شوند.

رنگ و شکل گل:

لیلیوم‌ها از نظر رنگ و شکل بسیار متفاوت هستند. آن‌ها در رنگ‌های زرد، بنفش، نارنجی، قهوه‌ای، آجری و سفید متغیر هستند.
اورینتال‌ها شکوفه‌هایی بزرگ هستند که در سایه‌های سفید، زرد و نارنجی و صورتی یافت می‌شوند. دیواره‌های آن‌ها رنگ‌های مختلفی دارد که معمولاً ترکیبی از دو تا سه رنگ است.

میزان رشد

لیلیوم‌ها می‌توانند در عرض یک سال دو برابر شوند زیرا فرزندان کوچک‌تری در نزدیکی سطح خود تولید می‌کنند اما در مقایسه با آن، اورینتال‌ها با سرعت بسیار کمتری تکثیر می‌شوند.

ارتفاع

معمولاً لیلیوم‌ها راحت‌ترین رشد را دارند و کوتاه‌تر هستند. آن‌ها معمولاً 2 تا 3 فوت قد دارند اما می‌توانند بین 1 تا 6 فوت ارتفاع داشته باشند. شکوفه‌ها معمولاً 6 تا 8 اینچ عرض دارند.
اورینتال‌ها هر سال قد پیدا می‌کنند و بین 2 تا 8 فوت قد دارند. آن‌ها معمولاً بلندتر هستند.

شکل برگ

لیلیوم‌ها دارای برگ‌های براق بلندی هستند که لاغر و معمولاً 4 تا 5 اینچ هستند. رنگ آن‌ها سبز روشن است و هنگامی که رشد می‌کنند، ساقه‌های بلندی پیدا کرده و چندین برگ باریک در نزدیکی ساقه ایجاد می‌کنند.
اورینتال‌ها دارای برگ‌هایی به شکل قلب و به رنگ سبز مات هستند. آن‌ها در مقایسه با لیلیوم‌ها گسترده‌تر و از هم دورتر قرار دارند.
حساسیت اتیلن به نوع اورینتال‌ها بستگی دارد. ریزش برگ، جوانه و یا گل نتیجه قرار گرفتن در معرض اتیلن است.
در نتیجه، می‌توان گفت گل اورینتال با رنگ‌های بسیار جذاب و بوی شاداب و عطرانگیز خود، یکی از خاص‌ترین گل‌هایی است که در جهان به کار می‌روند. ما سعی کردیم در این بلاگ تفاوت‌های گل اورینتال و لیلیوم را در اختیار شما بگذاریم. اگر دوست دارید دسته گل خاص و جذابی داشته باشید توصیه می‌کنیم از گل اورینتال استفاده کنید.
شما کدام گل را دوست دارید؟ لیلیوم یا اورینتال؟ نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *