بلاگ بلومیک

روز جهانی رز قرمز

روز جهانی رز قرمز
روز خاصی برای جشن گرفتن نمادین‌ترین گل تمام دوران که گل رز قرمز است اختصاص داده شده است. این روز ملی گل رز قرمز است که در 12 ژوئن هر سال برگزار می‌شود. روزی است که جشن زیبایی جاودانه، ظرافت و نمادگرایی را که رز قرمز نشان می‌دهد، جشن می‌گیرند.
گل رز با ظاهر جذاب، فرم زیبا، بوی مطبوع و این که مراقبت از آن آسان است، قطعا ملکه گل‌ها است. این بیشتر برای گل رز قرمز است. در روز ملی گل رز قرمز، علاقه مندان به گل گرد هم می‌آیند تا این ملکه گل‌ها را در تمام شکوهش گرامی بدارند.

اهمیت گل رز قرمز

گل رز قرمز از دیرباز با عشق و اشتیاق همراه بوده است. آن‌ها جایگاه ویژه‌ای در قلب ما دارند و برای قرن‌ها برای انتقال پیام‌های عشق، محبت و میل استفاده می‌شوند.
رنگ قرمز عمیق و غنی گلبرگ‌های رز نمادی از شدت عشق است و آن‌ها را به انتخابی کلاسیک برای بیان احساسات قلبی تبدیل می‌کند.
رزهای قرمز چه به صورت دسته گل، یک ساقه یا حتی به صورت گلبرگ‌های پراکنده ارائه شوند، این قدرت را دارند که شور و اشتیاق را برانگیخته و احساسات قدرتمندی را برانگیزند.
این باعث می‌شود آن‌ها هدیه‌ای عالی برای سالگرد، روز ولنتاین یا هر مناسبتی که می‌خواهید عشق و تحسین خود را ابراز کنید، باشند.

خواص گل رز

رایحه دوست داشتنی آن‌ها یک رایحه گلی محبوب است و حتی در بسیاری از عطرهای زنانه استفاده می‌شود. به طور خاص، گل رز برای قرن‌ها یک عنصر مهم در صنعت عطر بوده است. فرآیند استخراج روغن گل رز از گل‌ها به مقدار زیادی گل رز نیاز دارد. فقط یک گرم روغن از دو هزار گل رز تولید می‌شود.

9 54.درصد از زمین در اکوادور با گل رز پر شده است

اکوادور یکی از بزرگترین تامین کنندگان گل رز در جهان است و 54 درصد از زمین پر از گل رز است. نور طبیعی در تمام طول سال وجود دارد که آب و هوای مناسبی را برای رشد گل‌ها با چرخه‌های رشد طولانی‌تر فراهم می‌کند.

تاریخچه روز ملی گل رز قرمز

خاستگاه روز ملی گل رز قرمز را می‌توان به دوران باستانی که این گل زیبا مورد احترام تمدن‌های مختلف در سراسر جهان بود، جستجو کرد.
یونانیان گل رز را با الهه عشق خود، آفرودیت (Aphrodite) ، مرتبط می‌کردند، در حالی که رومی‌ها آن را به زهره، الهه عشق و زیبایی خود پیوند می‌دادند.
در تاریخ جدیدتر، روز ملی گل رز به عنوان یک روز ویژه برای جشن گرفتن گل رز قرمز و اهمیت آن در زندگی ما شناخته شده است.
این به عنوان یادآوری برای گرامی داشتن زیبایی این گل نفیس و احساسات شدیدی است که نشان دهنده آن است.

زبان گل رز قرمز

رز قرمز زبان مخصوص به خود را دارد که به نام فلوریوگرافی شناخته می‌شود که در دوران ویکتوریا رایج بود.
هر رنگ و تعداد گل رز دارای معنای خاصی است و به افراد اجازه می‌دهد تا احساسات خود را از طریق هدیه گل بیان کنند.
ممنون از اینکه همراه ما بودید، حتماً نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *