بلاگ بلومیک

گیاهان آپارتمانی که نیاز به نور زیاد دارند

گیاهان آپارتمانی که نیاز به نور زیاد دارند
بسیاری از گیاهان آپارتمانی ما از مناطق گرمسیری سرچشمه می‌گیرند که در آن تاج و شاخه‌های بالایی گیاه دائماً نور خورشید را فیلتر می‌کنند. با این حال، برخی از گیاهان، به ویژه گیاهان بومی آفریقای جنوبی و استرالیا، برای رشد در داخل خانه به نور آفتاب زیادی نیاز دارند. شما می‌توانید یک اتاق را با افزودن گیاهی که به نور مستقیم خورشید، نور غیرمستقیم خورشید یا نور بسیار کم در داخل خانه رشد می‌کند، تغییر داده و زیبا کنید.
در نگاه اول، اتاق‌هایی با پنجره‌های رو به جنوب یا غربی یا درهای پاسیو می‌توانند مکانی ایده‌آل برای گیاهان داخلی به نظر برسند. با این حال، بسیاری از گیاهان آپارتمانی ممکن است دچار سوختگی برگ یا آفتاب سوختگی در اثر نور مستقیم بیش از حد خورشید شوند. این مهم است که بدانید یک گیاه داخلی چقدر به نور مستقیم خورشید نیاز دارد یا می‌تواند آن را تحمل کند.

لیست گیاهانی که به نور زیاد خورشید نیاز دارند:

Aloe Vera – آلوئه ورا

Aloe Vera
یک گیاه آلوئه ورا با نگهداری کم را به عنوان یک مورد از کمک‌های اولیه به خانه خود اضافه کنید. ژل داخل برگ‌های این گیاه برای بریدگی‌ها و سوختگی‌های جزئی درمان است و به راحتی با تعویض گلدان تکثیر می‌شوند. آلوئه ورا خود را در یک گلدان سفالی سنگین بکارید که هم از رشد آن حمایت می‌کند و هم گردش هوا را تقویت می‌کند.

Jade Plant – گیاه یشم

گیاهان یشم با ساقه‌های محکم و برگ‌های گوشتی و جالب، گیاهان آپارتمانی محبوبی برای کسانی هستند که طاقچه‌های آفتابی یا پاسیو‌های روشن دارند. گیاه یشم به حداقل چهار ساعت نور خورشید در روز نیاز دارند، بنابراین یک پنجره رو به جنوب ایده آل است. اگرچه یک ساکولنت آبدار و در نتیجه مقاوم به خشکی است، اما یک کاکتوس نیست. این گیاه را با آبیاری هنگامی که سطح خاک خشک است، مرطوب نگه دارید تا از ریزش برگ‌ها جلوگیری شود. گیاهان یشم می‌توانند چندین دهه زندگی کنند و در طول زمان به آرامی به رشد خود ادامه دهند، بنابراین گیاه خود را در یک گلدان سنگین نگهداری کنید تا از واژگونی آن جلوگیری کنید.

Sago Palm – نخل ساگو

نخل ساگو یک سیکاد با رشد آهسته است که به خوبی با دکوراسیون‌های تزئینی مدرن سازگار است. هیچ گلی تولید نمی‌کند و به ندرت برگ‌هایش می‌ریزد، که آن را به یک انتخاب مرتب برای اتاق خواب یا اتاق نشیمن پرنور تبدیل می‌کند. گربه‌های کنجکاو دارید یا کودکان نوپا دارید؟ این گیاه سمی است و نباید در اطراف حیوانات خانگی یا کودکان باشد.

Snake Plant – گیاه مار / سانسوریا

این گیاه آپارتمانی محبوب که تقریبا کشتن آن غیرممکن است، در اکثر موارد به عنوان یک نمونه ایده آل برای کسانی که تازه وارد مبحث نگهداری از گیاهان آپارتمانی شده‌اند یا کسانی که خیلی مشغول هستند و نمی‌توانند از گیاهان خود مراقبت کنند، پیشنهاد می‌شود.
سانسوریا در نور زیاد عالی عمل می‌کند، اما در شرایط سایه نیز رشد می‌کند. اگر خوش شانس باشید، گیاه مار شما حتی ممکن است با گل‌های سفید معطر به شما پاداش دهد.

Papyrus – پاپیروس

همان گیاهی که مصریان باستان برای ساختن قایق و کاغذسازی از آن استفاده می‌کردند، نمونه جالبی از گیاهان آپارتمانی برای مکان‌های آفتابی است. کلید رشد یک گیاه پاپیروس شاد و سالم، دادن رطوبت دائمی به آن است. پاپیروس به عنوان یک گیاه حاشیه آب رشد می‌کند، بنابراین به داشتن پاهای خیس عادت دارد. گلدان خود را در یک ظرف آب قرار دهید و هر هفته آن را تعویض کنید تا از راکد شدن آن جلوگیری کنید.

Croton – کروتون

کروتون گواه این است که شاخ و برگ نیز می‌تواند به اندازه گیاهانی که شکوفه می‌دهند دوست داشتنی و پر جنب و جوش باشد. گیاهان کروتون برای رشد به دمای گرم نیاز دارند و ممکن است با کمبود نور خورشید و اگر دما به زیر 50 درجه فارنهایت کاهش یابد، از بین برود.

ponytail palm – نخل دم اسبی

تنه متورم و شاخ و برگ‌های وز شده نخل دم اسبی آن را به گیاهی جالب برای آشپزخانه آفتابی یا اتاق خانواده تبدیل کرده است. از نخل دم اسبی خود مانند یک گیاه آبدار مراقبت کنید. خاک درشت اصلاح شده با ماسه به آن بدهید و هر هفته آن را آبیاری کنید. نخل دم اسبی به کندی رشد می‌کند و تنها یک یا دو سال یک بار نیاز به تعویض گلدان دارد.

Hibiscus – هیبیسکوس

هیچ گیاه آپارتمانی گل‌های بزرگتر از گل هیبیسکوس گرمسیری به داخل خانه نمی‌آورد. مکانی با نور قوی برای دستیابی به شکوفه هنگام رشد هیبیسکوس در داخل خانه ضروری است. گیاهان خود را هر ماه هرس کنید تا فشرده و منشعب شوند و مرتباً آن‌ها را با کود گیاهان آپارتمانی غنی از پتاسیم تغذیه کنید. برای سالم نگه داشتن هیبیسکوس خود، رطوبت منظم و مداوم را تامین کنید اما از خاک خیس اجتناب کنید.

Areca palm – نخل آرکا

نخل آرکا یک نمونه بزرگ برای ورودی‌ها یا مناطق نشیمن با سقف‌های طاق‌دار است. این گیاهان می‌توانند حدود شش تا هشت فوت در داخل خانه رشد کنند و گسترش داشته باشند. نخل‌های آرکا به جز فضای پرنور به رطوبت کمی نیز نیاز دارند. مطمئن شوید که آب در ظرف زیر گلدانی آن‌ها باقی نماند.

String of pearls – رشته مروارید

یک گیاه با ظاهری جالب و سرگرم کننده است که روی لبه یک ظرف یا سبد آویزان می‌چرخد. این گیاهان آبدار نور غیر مستقیم، خاک شنی و آبیاری کم را دوست دارند. ریشه زدن قلمه‌ها آسان است، بنابراین می‌توانید مقداری از این گیاه عجیب و غریب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

Ti Plant – گیاه تی

این گیاه همیشه سبز چوبی استوایی با برگ‌های نخل مانند یک گیاه عالی برای داخل خانه است، با شاخ و برگ‌های رنگارنگ که می‌تواند شامل صورتی، سبز، بنفش، قرمز و همچنین اشکال رنگارنگ رگه‌ای باشد. در داخل خانه، مقدار محدودی از نور مستقیم خورشید را از طریق پنجره‌ها و درها دوست دارد، اما نور غیرمستقیم را هم تحمل می‌کند. به عنوان یک گیاه گرمسیری، شرایط مرطوب را ترجیح می‌دهد.

Golden Barrel Cactus - کاکتوس بشکه طلایی

جای تعجب نیست که گیاهان کاکتوس بیابانی در آفتاب کامل رشد می‌کنند و کاکتوس بشکه‌ای نمونه بارز گونه کاکتوس است که یک گیاه آپارتمانی خوب محسوب می‌شود. چندین گونه مختلف در دو جنس گیاهی متفاوت وجود دارد که با نام رایج کاکتوس بشکه‌ای شناخته می‌شوند، اما این نوع که بدن سبز رنگی دارد و با خارهای طلایی پوشیده شده است، یک انتخاب عالی برای داخل خانه است.
سرعت رشد آن کند است و می‌تواند سال‌های زیادی را به عنوان یک نمونه رومیزی جالب سپری کند. مراقب باشید که این گیاه تیز خار را در خانه‌ای با بچه‌های کوچک یا خانه‌ای که حیوانات خانگی در آن زندگی می‌کنند، پرورش ندهید. این کاکتوس گرما و همچنین آفتاب مستقیم را دوست دارد، بنابراین اطمینان حاصل کنید که پنجره‌ها در زمستان در برابر وزش باد آب بندی شوند.

Dragon Tree – درخت اژدها

درخت اژدها، یکی از چندین گونه محبوب گیاهان آپارتمانی، یک درخت همیشه سبز پهن برگ است که به راحتی می‌تواند تا سقف رشد کند، اگرچه سال‌ها طول می‌کشد تا این گیاه کند رشد کند و بزرگ شود. در حالت ایده‌آل، این گیاه از صبح تا شب نور غیرمستقیم بسیار زیادی می‌خواهد. اما با مقداری نور مستقیم خورشید خوب عمل می‌کند. گیاهی که از سپیده دم تا غروب در زیر نور شدید خورشید قرار دارد، ممکن است برگ‌های سوخته ایجاد کند.

Zebra Haworthia – زبرا هاورتیا

این گیاه که معمولاً به عنوان گیاه گورخر کوچک شناخته می‌شود، یکی از محبوب‌ترین گونه‌های چند ساله در دسته ساکولنت است که برای برگ‌های سبز ضخیم با نوارهای سفید افقی ارزشمند است. در حالت ایده‌آل، این گیاه نور غیرمستقیم بسیار زیاد را ترجیح می‌دهد، اما مقداری نور مستقیم خورشید به خصوص در صبح را کاملاً تحمل می‌کند. اگر برگ‌ها قرمز، زرد یا سفید شوند، نشانه این است که گیاه کمی بیش از حد آفتاب می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *