بلاگ بلومیک

گل ماه تولد شما چیست؟

گل ماه تولد شما چیست؟

آیا می‌دانید گل‌های ماه تولد شما چیست؟ علاوه بر سنگ‌های قیمتی، هر ماه یک گل تولد دارد. در واقع، بسیاری از ماه‌ها دو گل تولد دارند! در اینجا لیستی از گل‌های تولد برای ژانویه تا دسامبر آمده است.

گل‌های تولد برای نسل‌های زیادی وجود داشته‌اند، شبیه به سنگ‌های تولد. گلی که هر ماه تعیین می‌شود معمولاً به فصلی که شکوفه می‌دهد مربوط می‌شود. بسیاری از گل‌ها نیز دارای انجمن‌های فرهنگی یا مذهبی از دوران باستان هستند.

گل‌های ماه تولد

ژانویه(11دی تا 11 بهمن) ~ گل میخک و گل برفی(سرده)

گل میخک
گل اولیه تولد ژانویه میخک و ثانویه گل برفی است. میخک‌ها که مناسب گل ژانویه هستند، دمای خنک را ترجیح می‌دهند و در رنگ‌های متنوعی وجود دارند که هر کدام نمادی منحصر به فرد دارند. به عنوان مثال، میخک‌های صورتی نشان دهنده عشق مادر هستند، در حالی که میخک‌های قرمز تیره نشان دهنده عشق عمیق هستند و میخک‌های سفید به معنای عشق خالص هستند.

فوریه(۱۲ بهمن تا ۹ اسفند) ~ بنفشه و پامچال

بنفشه
گل اولیه تولد فوریه بنفشه و گل ثانویه پامچال است. بنفشه به دلیل رنگ بنفش نامگذاری شده است، اما در سایه‌های زرد، آبی و کرم نیز یافت می‌شود. دو خصلت اصلی مرتبط با بنفشه عبارتند از فروتنی و وفاداری.

مارس(۱۰ اسفند تا ۱۱ فروردین) ~ نرگس و نرگس شهلا

نرگس
گل ماه مارس گل نرگس و نرگس شهلا است. نرگس‌ها یکی از اولین گل‌هایی هستند که در بهار شکوفا می‌شوند که به بازنمایی تولد دوباره و شروع جدید مربوط می‌شود. آن‌ها همچنین معانی مختلفی برای منطقه خاص دارند. به عنوان مثال، در ولز و چین اعتقاد بر این است که آن‌ها ثروت می‌آورند.

آوریل(۱۲ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت) ~ مینای چمنی و نخود زینتی

مینای چمنی
گل اولیه ماه آوریل مینای چمنی و گل ثانویه نخود زینتی است. نخود زینتی دارای چندین مفهوم مثبت از جمله لذت سعادتمند، دوستی خوب و مهربانی است.

می(۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد) ~ موگه و زالزالک

موگه
گل‌های تولد اردیبهشت، موگه و زالزالک هستند. موگه در ماه مه شکوفا می‌شود و آن‌ها را به انتخاب مناسبی برای گل تولد رسمی ماه می تبدیل می‌کند. آن‌ها با سرهای زنگوله‌ای خود مشخص می‌شوند و نشان دهنده شیرینی، مادری و فروتنی هستند.
زالزالک به طور گسترده نماد امید، ایمان و شادی است. به طور خاص، آن‌ها نشان دهنده عشق و محافظت هستند.

ژوئن(11 خرداد تا ۹ تیر) ~ گل رز و پیچ امین الدوله

پیچ امین الدوله
گل اولیه ماه ژوئن گل رز و گل ثانویه پیچ امین الدوله است. گل رز قرمز به عنوان یکی از محبوب‌ترین و عاشقانه‌ترین گل‌ها نیازی به معرفی ندارد، اما شاید ندانید که رزهای رنگی دیگر نیز معانی خاصی دارند. رزهای صورتی نماد تحسین و شادی هستند و رزهای نارنجی نشان دهنده هیجان و میل هستند. گل پیچ امین الدوله نماد فداکاری و پیوندهای ابدی است.

جولای(۱۰ تیر تا ۹ مرداد) ~ دلفینیوم و نیلوفر آبی

دلفینیوم
گل اولیه متولدین تیرماه دلفینیوم و گل ثانویه نیلوفر آبی است.
نیلوفرهای آبی با صلح، تعادل و اتحاد همراه است. برای بودایی‌ها، آن‌ها نشان دهنده ظهور به دنیای معنوی هستند.

آگوست(۱۰ مرداد تا 9 شهریور) ~ گلایل و شقایق

گلایل
گل اولیه متولد مرداد گلایل و گل ثانویه شقایق است. امروزه گلایل مخفف یکپارچگی، یادآوری و قدرت است.

سپتامبر(۱۰ شهریور تا ۸ مهر) ~ آستر و نیلوفر پیچ

نیلوفر پیچ
گل اولیه تولد شهریور ماه آستر و گل ثانویه نیلوفر پیچ است. آسترها ظاهری مانند ستاره دارند. آن‌ها تداعی‌های مختلفی از جمله عشق، خرد و ایمان دارند.
گل نیلوفر پیچ در رنگ‌های مختلفی از جمله صورتی تند، نیلی، قرمز، سفید و آبی وجود دارند. در ژاپن، آن‌ها نماد عشق و بی گناهی هستند.

اکتبر(۹ مهر تا ۹ آبان) ~ گل همیشه بهار و ستاره‌ای

گل همیشه بهار
گل اولیه ماه اکتبر گل همیشه بهار و گل ثانویه ستاره‌ای است. گل همیشه بهار از دریای مدیترانه می‌آید و شجاعت، اشتیاق و خلاقیت را برمی‌انگیزد. گل ستاره‌ای بومی مکزیک است و از نظر ظاهری شبیه گل‌های مروارید است. آن‌ها اهداف دارویی مختلفی را انجام می‌دهند و نماد نظم، هماهنگی و تعادل هستند.

نوامبر(10 آبان تا ۹ آذر) ~ گل داوودی

گل داوودی
گل تولد نوامبر گل داوودی است. گل داوودی تنها گل تولد ماه نوامبر است و تاریخچه‌ای طولانی دارد و قدمت آن به قرن پانزدهم در چین برمی‌گردد که اولین بار کشت شد. این نماد شادی، طول عمر و وفاداری است.

دسامبر(۱۰ آذر تا ۱۰ دی) ~ نرگس و خاس

خاس
گل اولیه تولد ماه دسامبر نرگس است (مانند نرگس سفید کاغذی) و گل ثانویه خاس است که دارای توت‌های کوچک است.
نرگس سفید کاغذی (بر خلاف نرگس زرد که نشان دهنده ماه مارس است) یکی از گل‌های رسمی دسامبر است. سفید کاغذی نام خود را از بافت ظریف گلبرگ‌هایش گرفته است که گفته می‌شود به نازکی کاغذ هستند. این نماد پاکی، ایمان و احترام است.
هر گل معنایی دارد و می تواند احساسات، افکار یا حالات خاصی را به گیرنده منتقل کند. زبان گل‌ها را بیاموزید. اگر شما هم گل ماه خود را می‌شناسید، با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *