بلاگ بلومیک

8 تا از بهترین گل‌های آپارتمانی 2023

8 تا از بهترین گل‌های آپارتمانی 2023

باغبانی در فضای داخلی محبوب تر از همیشه شده است، بنابراین تعجبی ندارد که شاهد افزایش محبوبیت گیاهان آپارتمانی باشیم. اگر می خواهید فضای سبز خود را در خانه بسازید، در ادامه این محتوا همراه ما باشید.
درواقع در اینجا سعی کردیم 8 تا از بهترین گل‌هایی که در سال 2023 مورد استقبال قرار گرفته را جمع ‌آوری کنیم. هویا، ارکیده، پوتوس، آلوئه ورا، گیاه عنکبوت، گیاهان آپارتمانی بلند، گیاه مار و لیلی صلح گیاهانی است که به آن پرداخته‌ایم. گیاهانی که در شرایط سخت ماندگاری دارند و نیاز به مراقبت خاصی ندارند.
فواید گیاهان آپارتمانی به خوبی شناخته شده است. از چگونگی بهبود کیفیت و گردش هوا گرفته تا اینکه چگونه می توانند از رفاه و سلامت روانی بهتر حمایت کنند. با وجود داشتن هوای آلوده در حال حاضر شاهد علاقه زیادی به دستگاه تصفیه هوا هستیم زیرا افراد بیشتری به فکر بهبود کیفیت هوای داخل خانه خود هستند. فرقی ندارد شما یک والدین جدید گیاه باشید یا علاقه‌مند به باغبانی، ما در مورد محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی برای سال 2023 تحقیق کرده‌ایم. به فهرست ارائه شده دقت کنید.

1)هویا Hoya

1)هویا Hoya​
هویا گیاهی فوق‌العاده‌ای هست که در طیف وسیعی از واریته‌ها وجود دارد. از هویاهای مبتدی و کم هزینه گرفته تا انواع چالش برانگیزتر و پیچیده تر، برای هر باغبان خانگی یک هویا وجود دارد. هویاها با ظاهر متنوع خود می توانند حتی با خاص ترین تم های دکوراسیون داخلی شما مطابقت داشته باشند. انواع مختلف هویا: هویا عمومی هویا لتیفولیا هویا مولتی فلورا

2)ارکیده Orchids

2)ارکیده Orchids
برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.ارکیده ها به دلیل رنگ های روشن و شکل ها و الگوهای منحصر به فرد خود شناخته می شوند. چیزی که ممکن است ندانید این است که چند نوع ارکیده وجود دارد. خانواده ارکیده شامل بیش از 23000 گونه است و هر یک از این گونه ها به ارقام یا واریته های متعددی تقسیم می شوند. با گذشت زمان، انواع ارکیده های بیشتری کشف یا ایجاد می شوند، به این معنی که گزینه های جدید ارکیده برای کشف وجود دارد. علاوه بر رنگ ها و اشکال مختلف، عادات رشد متنوعی نیز وجود دارد؛ شامل ارکیده های زمینی مانند Macodes petola و Ludisia discolor هستند که روی زمین رشد می کنند و ارکیده های اپی فیتیک مانند Cattelya و Dendrobium که روی شاخه های درخت رشد می کنند.

3)پوتوس Pothos

3)پوتوس Pothos​
این روزها تقریباً در همه جا می‌توانید پوتوس را پیدا کنید که برگ‌های زیبای خود را در خانه‌ها و ساختمان‌ها می‌کشد. این گیاه آپارتمانی محبوب به دلیل کشت فوق‌العاده آسان و توانایی تحمل نور کم، آبیاری نامنظم و حتی غفلت جزئی به شهرت رسیده است.این گیاه سالهاست که محبوب بوده است و به این زودی ها هیچ نشانه ای از کند شدن روند محبوبیت آن دیده نمی شود. نگهداری و تکثیر این پوتس های دوست‌داشتنی آسان است و در اشکال و رنگ‌های مختلف برگ‌های سرگرم‌کننده وجود دارد. شما می توانید پوتوس را در هر سایه سبز، به علاوه انواع متنوع با سفید و زرد پیدا کنید. برای کلکسیونرهای مشتاق، جدیدترین نوع آن، Global Green، هنوز نسبتاً کمیاب است. پوتوس (Epipremnum aureum) انگوراستوایی بومی فرانسه، استرالیا و آسیای جنوب شرقی است. آن‌ها که به خاطر انعطاف پذیری و رشد مناسب برای مبتدیان شناخته می شوند، به آنها “پیچک شیطان” لقب داده‌اند زیرا کشتن آن بسیار دشوار است. پوتوس عضوی از خانواده Araceae Arum است که شامل بیش از 3500 گونه از گیاهان گلدار است. این موضوع جایگاه ویژه ای را در قلب باغبانان مبتدی و علاقه مندان به گیاهان آپارتمانی به خود اختصاص داده است. این باغبان ها معمولاً آنها را به دلیل سازگاری قابل توجه با محیط های داخلی انتخاب می کنند. در نتیجه، آن‌ها در انواع مختلف جدید در سراسر جهان پخش شده اند.

4)آلوئه ورا Aloe Vera

4)آلویٔه ورا Aloe Vera​

گیاه آلوئه ورا که به خاطر برگ های گوشتی ضخیمش معروف است، یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی محبوب برای سال 2023 است. به لطف طبیعت کم نگهداری آن، آلوئه ورا یک گیاه عالی برای مبتدیان است. 
گیاهان آلوئه ورا معمولاً در خانه ها، آپارتمان ها، ادارات و سایر فضاهای داخلی یافت می شوند. خانواده آلوئه بزرگ از 2.5 سانتی متر تا ارتفاع 12 متر تشکیل شده است. گل‌های آلوئه ورا اغلب در موقعیت‌های داخلی تشکیل نمی‌شوند، اما می‌توانید برای تشویق به شکوفه دادن در گیاهان بالغ، مراقبت و توجه خاصی به گیاه بدهید. بیش از 400 گونه در خانواده آلوئه وجود دارد که آلوئه ورا یکی از محبوب ترین نوع آن است. این ساکولنت‌ها که رشد آسانی نیز دارند، میزان متفاوتی از نور را تحمل می‌کنند و در خاک‌های دارای زهکشی خوب، خاک شن، آفتاب کامل و آب معمولی رشد می‌کنند.

5) گیاه عنکبوت Spider plant

5) گیاه عنکبوت Spider plant​

گیاه عنکبوتی (Chlorophytum comosum) یکی از سازگارترین گیاهان آپارتمانی و آسان‌ترین برای رشد در نظر گرفته می‌شود. این گیاه می تواند در طیف وسیعی از شرایط رشد کند. گیاه عنکبوت به دلیل گیاه های کوچکی که مانند عنکبوت روی تار از گیاه مادری آویزان هستند، به این نام نامیده می شود. این عنکبوت‌ها که در انواع سبز یا رنگارنگ موجود هستند، اغلب با گل‌های سفید کوچک شروع می‌شوند. 
مراقبت از گیاهان عنکبوتی آسان است. این گیاهان سخت، دشواری های زیادی را تحمل می کنند. در واقع گیاه عنکبوتی، کاندیدای مناسبی برای باغبانان تازه کار هست. برای آن‌ها خاکی با زهکشی خوب و نور روشن و غیر مستقیم فراهم کنید تا شکوفا شوند. آنها را به خوبی آبیاری کنید، اما اجازه ندهید گیاهان بیش از حد خیس شوند که می تواند منجر به پوسیدگی ریشه شود. 
از آنجایی که گیاهان عنکبوتی یک محیط نیمه گلدانی را ترجیح می دهند، آنها را فقط در زمانی که ریشه های بزرگ و گوشتی آن ها به خوبی قابل مشاهده است و آبیاری مشکل است، مجدداً کاشت کنید. گیاهان عنکبوتی را می توان به راحتی از طریق تقسیم گیاه مادر یا با کاشت عنکبوت های کوچک تکثیر کرد. عنکبوت‌های کوچک گیاه عنکبوتی با افزایش نور روز در بهار، باید شروع به تولید گل کنند. این ممکن است همیشه رخ ندهد، زیرا فقط گیاهان بالغ با انرژی ذخیره شده کافی عنکبوت تولید می کنند. عنکبوت ها را می توان در آب یا خاک ریشه کرد، اما به طور کلی نتایج مطلوب تر و سیستم ریشه قوی تری را هنگامی که در خاک کاشته می شود، به همراه خواهد داشت. در حالت ایده آل، بهترین روش برای ریشه زایی عنکبوت های گیاه عنکبوتی این است که اجازه دهید گیاه کوچک به گیاه مادر متصل بماند. عنکبوت را انتخاب کنید و آن را در گلدان خاکی نزدیک گیاه مادر قرار دهید. این را به خوبی آبیاری کنید و پس از ریشه یابی، می توانید آن را از گیاه مادر جدا کنید. 
از طرف دیگر، می توانید یکی از گیاهان را قطع کنید، آن را در گلدانی از خاک قرار دهید و آبیاری کنید. گلدان را در یک کیسه پلاستیکی تهویه شده قرار دهید و آن را در مکانی روشن یا با نور کافی قرار دهید. هنگامی که عنکبوت به خوبی ریشه داد، از کیسه خارج کنید و طبق معمول مراحل رشد آن را انجام دهید. 
اگر متوجه قهوه ای شدن برگ های گیاه عنکبوت شدید، جای نگرانی نیست. قهوه ای شدن نوک برگ ها کاملا طبیعی است و به گیاه آسیبی نمی رساند. این اغلب نتیجه فلوراید موجود در آب است که باعث تجمع نمک در خاک می شود. معمولاً به شستشوی دوره‌ای گیاهان با آبیاری کامل برای تخلیه نمک‌های اضافی کمک می‌کند. مطمئن شوید که آب تخلیه می‌شود و در صورت نیاز تکرار کنید. همچنین ممکن است استفاده از آب مقطر یا حتی آب باران روی گیاهان به جای استفاده از آب آشپزخونه کمک کند.

6) گیاهان آپارتمانی بلند Tall houseplants

6) گیاهان آپارتمانی بلند Tall houseplants​
انواع مختلفی از گیاهان وجود دارد که می توانند کاملاً بلند شوند و به عنوان یک گیاه آپارتمانی عمل کنند. گیاهان آپارتمانی بلند روشی ساده برای زیباتر کردن دکوراسیون منزل و آوردن دنیای طبیعی به داخل خانه هستند. مطمئناً بسیاری از گیاهان آپارتمانی کوچکتر بسیار رایج هستند.گیاهان آپارتمانی بزرگتر هزینه بیشتری دارند. شمعدان آفریقایی، انجیرآفریقایی و بامبو نمونه هایی از این دسته گیاه هستند. شمعدان آفریقایی نام علمی: Euphorbia ingens نوع گیاه: گزروفیت گلدار خاستگاه جغرافیایی: جنوب آفریقا سایز: قد 20 تا 25 سانتی متر نیاز آب: کم تا متوسط نیازهای خورشید: آفتاب کامل انجیر آفریقایی نام علمی: Ficus cyathistipula نوع گیاه: پهن برگ همیشه سبز خاستگاه جغرافیایی: آفریقا سایز: قد 13 نیاز آب: زیاد نیازهای خورشید: آفتاب کامل بامبو نام علمی: Bambusoideae نوع گیاه: گیاه گلدار همیشه سبز خاستگاه جغرافیایی: شرق آسیا اندازه: ارتفاع 5 تا 8 سانتی متر در داخل خانه نیاز آب: متوسط نیازهای خورشید: آفتاب کامل تا جزئی

7) گیاه مار Sansevieria (snake plant)

7) گیاه مار Sansevieria (snake plant)
Sansevieria که معمولاً به عنوان گیاه مار شناخته می شود، یکی از محبوب ترین و مقاوم ترین گونه های گیاهان آپارتمانی است. این گیاه دارای برگ های سفت و شمشیر مانند است و می تواند بین 15 سانتی متر تا 244 سانتی متر ارتفاع داشته باشد. گیاهان مار ممکن است از نظر رنگ متفاوت باشند، اگرچه بسیاری از آنها دارای برگهای نواری سبز هستند و معمولاً دارای حاشیه زرد هستند. این گیاهان به راحتی رشد می کنند و در بسیاری از موارد تقریباً تخریب ناپذیر هستند. آنها در نور بسیار روشن یا گوشه های تقریبا تاریک خانه رشد می کنند. گیاهان مار معمولاً در نور داخلی به آرامی رشد می کنند، اما اگر چند ساعت در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرند، افزایش قرار گرفتن در معرض نور باعث افزایش رشد می شود. کاشت و گلکاری مجدد بهتر است در بهار انجام شود. گیاه مار یک انتخاب ایده آل برای باغبانان مبتدی است زیرا کشتن آن دشوار است. گیاه مار در هوای گرم رشد می کند و در شرایط سرد مبارزه می کند. این گیاه به خشکی مقاوم است اما مستعد آبیاری بیش از حد است که منجر به پوسیدگی ریشه می شود. فقط در صورتی به گیاه آبیاری کنید که خاک خشک شود. این گیاهان می توانند دو ماه بین آبیاری در ماه های زمستان فاصله داشته باشند. در ماه های گرم تر، هر دو هفته یکبار آبیاری کنید. گیاهان مار نور غیر مستقیم اما ثابت را با مقداری آفتاب مستقیم ترجیح می دهند. آنها می توانند خود را با شرایط آفتاب کامل وفق دهند و همچنین در شرایط کم نور زنده می مانند. این گیاه در خاک های شنی تر عملکرد خوبی دارد. از یک محیط گلدانی با محتوای ذغال سنگ نارس استفاده کنید. ذغال سنگ نارس در بسیاری از موقعیت ها خوب عمل می کند، اما می تواند بسته بندی محکمی داشته باشد و گاهی اوقات مشکلاتی در آبرسانی یا تخلیه دارد. خاک گلدان همه منظوره کاکتوس انتخاب خوبی است. بین دو آبیاری اجازه دهید خاک خشک شود. در طول زمستان، آبیاری را به یک ماه یا هر زمان که خاک خشک است کاهش دهید. در مورد کم آبیاری اشتباه کنید. آب بیش از حد می تواند به گیاه آسیب برساند. گیاهان مار شرایط گرم را ترجیح می دهند و اگر در معرض دمای کمتر از 50 درجه فارنهایت قرار بگیرند آسیب خواهند دید. محدوده دمایی بین 70 تا 90 درجه فارنهایت بهترین است. سرمازدگی این گیاه را از بین می برد.

8) لیلی صلح Peace Lily

8) لیلی صلح Peace Lily
در سال 2022، Peace Lily 10 درصد از فروش گیاهان آپارتمانی را به خود اختصاص داد و دومین گیاه پرطرفدار شناخته شد ، روندی که انتظار داریم در سال 2023 ادامه یابد. نیلوفرهای صلح که به خاطر گل‌های سفید درخشان، برگ‌های براق و پذیرش مکان‌های تاریک شناخته می‌شوند، گیاهانی هستند که رشد آسانی برای هر نوع گیاهی دارند. آنها گیاهان گرمسیری و همیشه سبز از خانواده آروم هستند که بومی مناطق گرمسیری آمریکای مرکزی و جنوبی هستند. با نور کافی، نیلوفرهای صلح از اوایل تابستان شروع به تولید گل های سفید تا مایل به سفید می کنند و در طول سال در شرایط مناسب به شکوفه دادن ادامه می دهند. بیشتر گونه های خانگی زنبق صلح تا تقریباً 41 سانتی متر رشد می کنند، اما ارقام بزرگتر در فضای باز می توانند برگ هایی داشته باشند که ارتفاع آنها به حدود 183 سانتی متر می رسد. نیلوفرهای صلح گیاهان مقاوم به سرما نیستند، بنابراین آنها را فقط می توان در فضای باز در آب و هوای گرم و مرطوب پرورش داد . امیدواریم با دانستن این اطلاعات بتوانید بهترین گل را برای منزل خود انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *